Okupují váš dům nezvaní opeřenci

Systémová řešení proti hnízdění a usedání ptactva.

Potřebujete zabezpečit nemovitost proti sídlení ptactva ?

Ptactvo, ve městech zejména holubi se nejčastěji zdržují na vysutých částech budov jako jsou: parapety, římsy, žlaby, atiky, sochy, reklamní poutače atp.

V hustých zástavbách je největším problémem znečištění ptačím trusem, který obsahuje patogeny a bakterie.

Ptačí trus také díky své kyselé povaze negativně ovlivňuje životnost některých stavebních prvků: parapetů, fasádního pláště, markýz …

Jaké máte možnosti ?

Nejprve je třeba určit místa, kde se ptáci (holuby) nejvíce koncentrují .

Na hrany a úzké plochy (římsy, komíny, atiky, konstrukce …) se osvědčují bodce (hroty) proti usedání ptactva.  Typ bodců určíme dle šířky plochy a intenzity znečištění. Instalují se lepením, přišroubováním a nebo pomocí speciálních držáků, například do žlabu.

Při potřebě zakrýt větší plochy popřípadě prostupy či výklenky ( balkony, lodžie výklenky pro sochy) je variantou síť proti ptákům, kterou vypneme do rámu z ocelového lanka. Speciální sítě lze využít potřebě omezení pohybu koček.

Pokud nechceme z estetických důvodů výše uvedené metody, lze použít maketu dravce, a ve specifických případech repelentní gel. Ze zkušeností doporučujeme tyto metody jako okrajové.

Máme dlouholeté zkušennosti.

Spolupracujeme přímo s výrobcem ochraných systémů proti hnízdění a usedání ptactva. Proto máme stálý přehled o moderních postupech a systémech zabezpečení.

Hroty (bodce)  proti ptactvu, jsou dostupné ve vícero variantách dle šířky zabezpečované plochy i samotného dílenského provedení: celoplastové, celokovové, a nejčastěji využívaný typ plastová podložka s ocelovými hroty.

Sítě proti ptactvu jsou k dostání ve více barvách ( černá, zelená i světle hnědá), s různou šířkou ok ( nejčastěji používaná 50×50 mm) i průměrem lanka. Odolnější sítě je možné využít i pro ochranu koček.

Hroty i sítě nají UV stabilizaci pro delší životnost a barevnou stálost.

Napište nám

Pošlete nám nezávaznou poptávku, nebo dotaz. Obratem se vám ozveme na Vaše telefonní číslo popřípadě email.